![](https://i0.wp.com/www.crete.gov.gr/wp-content/uploads/2024/04/ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ-ΕΤΑΙΡΕΙΑ.jpg?fit=1394%2C2012&ssl=1)
ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ / ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΧΑΝΙΩΝ
Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (ΕΜΕ) / Παράρτημα Χανίων, σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρεια Κρήτης – Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, διοργανώνει Τελετή Βράβευσης των Μαθητών που διακρίθηκαν φέτος στου διαγωνισμούς «Θαλής», «Ευκλείδης» & «Αρχιμήδης» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, καθώς και στους τοπικούς διαγωνισμούς – Α’ Γυμνασίου – Σταμάτης Μπάτσης – του Παραρτήματος Χανίων της ΕΜΕ, το Σάββατο 13 Απριλίου 2024, ώρα 18.30, στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων.
Στην Τελετή θα μιλήσει ο Γεώργιος Δάσιος, ομ. Καθηγητής Πανεπιστημίου Πατρών, αντεπιστέλλον μέλος της Ακαδημίας Αθηνών, με θέμα: «Μαθηματικά – Τεχνητή Νοημοσύνη: Φαντασία & Πραγματικότητα».
Η είσοδος είναι ελεύθερη για τους πολίτες.